Wydarzenia Poznajmy się Moja działalność Działania w senacie Multimedia Kalendarium
dla mediów Poznajmy się    |    Poznaj moją rodzinę, życie oraz pasje
Obecnie przebywasz:
Home / Poznajmy się
Politycznie
Poznajmy się
czcionka  |  drukuj
Politycznie
Wpis dodal: ED

Urodził się 2 sierpnia 1959 roku w Pasierbach.


W 1984 r. ukończył studia na Wydziale Rolniczym Akademii Rolniczej we Wrocławiu (obecnie Uniwersytet Przyrodniczy). W tym okresie działo się wiele przełomowych rzeczy w Polsce.


Już od młodzieńczych lat, starał się być aktywny. Będąc studentem, w 1980 przyłączył się do Niezależnego Zrzeszenie Studentów Akademii Rolniczej we Wrocławiu. Narodzone 22 września 1980 roku, a zarejestrowane 17 lutego 1981 roku Niezależne Zrzeszenie Studentów walczyło o wolność i demokrację. W stanie wojennym zostało zdelegalizowane ale nadal prowadziło intensywną działalność podziemną.

W 1981 brał udział w strajku okupacyjnym broniąc Pafawagu. NZS było w pewnym sensie studenckim odpowiednikiem "Solidarności" i skupiało młodych ludzi, chcących niezależnej od władz państwowych organizacji studenckiej, a ponadto demokratyzacji życia akademickiego, przestrzegania podstawowych swobód politycznych w kraju oraz praw człowieka, szanowania polskich tradycji niepodległościowych i patriotycznych. To właśnie dzięki zabiegom NZS zmieniono ustawę o szkolnictwie wyższym, tym samym wprowadzając samorządność na uczelniach. Po roku 1989 NZS szybko odnalazł swoje miejsce w zmienionej rzeczywistości. Dziś w NZS młodzi ludzie zdobywają cenne doświadczenie, poznają działalność publiczną, uczą się reprezentować własne środowisko i bronić jego praw.


Kolejny przejaw aktywności lokalnej nastąpił w 1990 r. kiedy to Marian Poślednik założył Gminny Komitet Obywatelski. Celem organizacji była działalność na rzecz rozwiązywania lokalnych problemów.

W 1996 roku przyłączył się do Stronnictwa Ludowo – Chrześcijańskiego. Jego geneza sięga jesieni1989 roku kiedy to z inicjatywy senatora Józefa Ślisza podjęto próbę powołania partii ludowej na bazie NSZZ Rolników Indywidualnych "Solidarność". Ugrupowanie przyjęło nazwę PSL "Solidarność", w ramach Obywatelskiego Klubu Parlamentarnego powstało kilkunastoosobowe koło. Kongres założycielski ugrupowania odbył się w dniach 15–16 lutego 1991, a 5 kwietnia tego samego roku partia została zarejestrowana.


W 1997 został wybrany posłem na Sejm III kadencji z okręgu Leszno z listy AWS. W Sejmie był aktywnym członek Komisji Rolnictwa oraz Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki


W 2001 pełnił funkcję Pełnomocnika Platformy Obywatelskiej miasta Leszna i powiatu leszczyńskiego obecnie po prawyborach w okręgu kalisko - leszczyńskim na 2 miejscu na liście


Od 2004 roku pełni funkcję przewodniczącego Koła Powiatowego Platformy Obywatelskiej


W wyborach parlamentarnych w 2011 r. uzyskał mandat senatora VIII kadencji

Dodaj komentarz
*wszystkie pola wymagane
Dodaj komentarz
Zobacz również
twetter
Sprawdź o czym teraz ćwierkam
1:00
1
STYCZEŃ