Wydarzenia Poznajmy się Moja działalność Działania w senacie Multimedia Kalendarium
dla mediów Wydarzenia    |    Zapoznaj się z najnowszymi działaniami
Wydarzenia
czcionka  |  drukuj
  • 11 listopada 2016
  • 11 listopada 2016
  • 11 listopada 2016
  • 11 listopada 2016
  • 11 listopada 2016
Wpis dodal: ED
Narodowe Świeto Niepodległości
2016

11 listopada 2016 roku to 98 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Narodowe Święto Niepodległości to najważniejsze święto państwowe w ciągu roku. Jest obchodzone dla upamiętnienia 11 listopada 1918 roku, kiedy to Polska odrodziła się po 123 latach niewoli.

 

W całej Polsce odbyły się liczne uroczystości i marsze. Ja uczestniczyłem w obchodach odzyskania przez Polske niepodległości w Gostyniu i w Pępowie.

 

 

W Gostyniu obchody 98 rocznicy odzyskania niepodległości  rozpoczęły się  od Mszy św. w intencji Ojczyzny odprawionej w kościele farnym p.w. św. Małgorzaty. Po nabożeństwie odbyło się przejście delegacji na rynek, gdzie pod pomnikiem Serca Jezusowego, wzniesionym jako votum za odzyskaną niepodległości, przybyłe delegacje złożyły kwiaty. Oprawę artystyczną uroczystości zapewniła Orkiestra Dęta Miasta i Gminy Gostyń.

 

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Pępowie jak co roku zainaugurowała msza św. w kościele parafialnym pw. Św. Jadwigi w Pępowie, skąd uczestnicy uroczystości udali się pod pomnik Powstańców Wielkopolskich, Męczenników i Bojowników z Faszyzmem. Delegacje w miejscu pamięci złożyły wiązanki kwiatów i znicze.

Następnie wszyscy udali sie do Giminnego Ośrodka Kultury, gdzie uoczystość uświetnił występ Chóru Szkolnego Gimnazjum w Pępowie pod kierownictwem Leszka Żelaznego, który wykonał pieśni żołnierskie i patriotyczne. Uczniowie Zespołu Szkół w Pępowie przygotowali widowisko słowno-muzyczne "Ojczyzna w pieśni i poezji zaklęta".

Kolejne wydarzenia
Zobacz również
twetter
Sprawdź o czym teraz ćwierkam
1:00
1
STYCZEŃ