Wydarzenia Poznajmy się Moja działalność Działania w senacie Multimedia Kalendarium
dla mediów Wydarzenia    |    Zapoznaj się z najnowszymi działaniami
Wydarzenia
czcionka  |  drukuj
fotografia
multimedia
Wpis dodal: ED
Parlamentarne spotkanie opłatkowe w Sejmie
201419 grudnia 2014 r. w Sejmie odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe z udziałem marszałka Sejmu Radosława Sikorskiego, marszałka Senatu Bogdana Borusewicza, kard. Kazimierza Nycza i duszpasterza parlamentarzystów ks. Piotra Burgońskiego, a także posłów i senatorów oraz pracowników Kancelarii Sejmu i Senatu.

Uroczystość rozpoczęła się od wysłuchania kolęd w wykonaniu Warszawskiego Chóru Chłopięcego przy Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina pod batutą dyrektora artystycznego prof. Krzysztofa Kusiel-Moroza.

Marszałek Radosław Sikorski złożył wszystkim życzenia spokojnych i rodzinnych świąt. „W Polsce od tysiąca lat w święta spotykamy się z rodziną, z bliskimi, wyciszamy się. Mijający rok był rokiem dwóch kampanii wyborczych, był rokiem pasji politycznych, nadchodzący rok też będzie rokiem wyborczym. Życzę nam wszystkim, abyśmy wykorzystali z rodzinami świąteczny czas do uspokojenia, nabrania sił, refleksji, nabrania dystansu do polityki, do siebie nawzajem, do przypomnienia sobie, że poza tym, że jesteśmy politykami, jesteśmy także patriotami, którym zawsze chodzi o dobro ojczyzny" – powiedział marszałek. Na ręce kard. Kazimierza Nycza przekazał uchwałę Sejmu z 5 grudnia 2014 r. w sprawie ustanowienia roku 2015 Rokiem Świętego Jana Pawła II.

Marszałek Bogdan Borusewicz życzył Polakom spokoju i spotkań w rodzinnym nastroju. Prosił o pamięć o Polakach rozproszonych na całym świecie.  „Nie zapominajmy też o tych miejscach, gdzie ludzie będą mieli problemy, nie tylko, żeby połamać się opłatkiem, ale także żeby przeżyć do dnia jutrzejszego" – apelował. Marszałek podziękował pracownikom Kancelarii Sejmu i Senatu za zaangażowanie w pracę i pomoc, jaką okazują parlamentarzystom w wykonywaniu mandatu.

Kardynał Kazimierz Nycz powiedział, że życzenia, które składa, oparte są na trzech hasłach – „pokój, rodzina i święty Jan Paweł II". „Żyjemy w zupełnie niespodziewanym czasie, nikt nie przewidział tego, że będziemy się tak intensywnie modlić i zabiegać o pokój na naszym kontynencie" – zaznaczył. Mówił o wartości rodziny i konieczności zajmowania się jej problemami przez państwo, samorządy i kościół. Dziękował parlamentarzystom za wszelkie inicjatywy i pomoc w tej kwestii. Wyraził on wdzięczność parlamentowi za ustanowienie roku 2015 Rokiem Jana Pawła II. „Rok 2015 będzie okazją, żeby jeszcze bardziej przybliżyć tę wielką osobę" – podkreślił. Dziękował również za wsparcie dla Muzeum Jana Pawła II i kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz przypomniał, że przyszły rok będzie szczególny ze względu na przygotowywania do Światowych Dni Młodzieży  w Krakowie.

Źródłó: www.senat.gov.pl

Kolejne wydarzenia
Zobacz również
twetter
Sprawdź o czym teraz ćwierkam
1:00
1
STYCZEŃ