Wydarzenia Poznajmy się Moja działalność Działania w senacie Multimedia Kalendarium
dla mediów Wydarzenia    |    Zapoznaj się z najnowszymi działaniami
Wydarzenia
czcionka  |  drukuj
  • RADA KRAJOWA PLATFORMY OBYWATELSKIEJ
  • RADA KRAJOWA PLATFORMY OBYWATELSKIEJ
  • RADA KRAJOWA PLATFORMY OBYWATELSKIEJ
Wpis dodal: ED
RADA KRAJOWA PLATFORMY OBYWATELSKIEJ
2015

 

Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej RP, która odbyła się w piątek w Warszawie poparła kandydaturę Bronisława Komorowskiego na urząd Prezydenta RP. Członkowie zgromadzeni na spotkaniu w Warszawie jednogłośnie poparli uchwałę w tej sprawie.

Posiedzenie otworzyła wiceprzewodnicząca Platformy, prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, a następnie głos zabrała premier Ewa Kopacz: „Zebraliśmy się, aby poprzeć kandydaturę Bronisława Komorowskiego na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej”, powiedziała  premier Ewa Kopacz  i przypomniała, jak wyglądała droga do prezydentury Bronisława Komorowskiego i jak zdołał zaskarbić sobie rekordowe poparcie Polaków.  Dlatego teraz to nie jest trudna decyzja dla PO. „Po prostu powtarzamy to, co uczyniliśmy w 2010 roku, gdy obecny prezydent uzyskał w wyborach nasze poparcie”. Dlatego dziś Platforma może z dumą powiedzieć, że „sukces Bronisława Komorowskiego to także sukces PO”, powiedziała premier. „Nie pomyliliśmy się. /…/ Stoimy za panem murem”, dodała.

Szefowa rządu przypomniała, że żyjemy w czasach, gdy każda decyzja, każde słowo nieroztropnie wypowiedziane przez  polityka może mieć kolosalne negatywne konsekwencje. „Filozofia PO to powiedzenie twardego ‘nie’ radykalizmowi, niezależnie z jakiej strony do nas przychodzi. Polska nie potrzebuje wewnętrznych wojen i ciągłego dzielenia, szukania wrogów i wietrzenia spisków. Polska potrzebuje bezpiecznych warunków szybkiego rozwoju i poprawy bytu Polaków”. „Nikomu nie pozwolimy podpalać Polski! /…/ I kiedy trzeba, potrafimy z całą stanowczością  upomnieć się o swoje!”, powiedziała stanowczo premier Ewa Kopacz. Przypomniała, że „w dobrych sprawach Platforma jest zawsze  gotowa do dialogu i otwarta na kompromis, ale w walce z groźnymi dla Polski radykałami nigdy nie zabraknie jej stanowczości i determinacji”. Jednak aby tak się stało, na czele państwa muszą stać odpowiedni ludzie i właśnie takim człowiekiem jest Bronisław Komorowski. I dlatego „wybierzcie właściwie” zaapelowała premier do Polaków. „My na pewno wybierzemy naszego kandydata na prezydenta 10 maja, wrzucając kartki do urn, wybierzemy na kolejną kadencję jedynego, słusznego, najlepszego prezydenta Rzeczypospolitej – Bronisława Komorowskiego”, mówiła Ewa Kopacz.
Na koniec premier poddała pod głosowanie uchwałę Rady Krajowej PO RP z dnia 6 lutego 2015 roku w sprawie poparcia na Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego w wyborach prezydenckich 10 maja. „Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia”, poinformowała premier.

źródło: www.platforma.org


Kolejne wydarzenia
Zobacz również
twetter
Sprawdź o czym teraz ćwierkam
1:00
1
STYCZEŃ