Wydarzenia Poznajmy się Moja działalność Działania w senacie Multimedia Kalendarium
dla mediów Wydarzenia    |    Zapoznaj się z najnowszymi działaniami
Wydarzenia
czcionka  |  drukuj
fotografia
multimedia
Wpis dodal: ED
Sytuacja na rynku pieczywa - odpowiedź Ministerstwa
2016

 

Podczas 25. posiedzenie Senatu 9 września złożyłem oświadczenie skierowana do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztofa Jurgiela w sprawie sytuacji na rynku  pieczywa.

 

Obecnie 15 % udziałów w całym  rynku pieczywa w Polsce mają mrożone produkty, odpiekane w dyskontach. Udziały te  są  dwa razy większe niż  5 lat temu,  a branża spożywcza prognozuje że jeszcze mogą się zwiększyć.
Istnieją obawy że mrożone pieczywo tak zwane do odpieku wyprze to tradycyjne, gdyż jest od niego tańsze i nie generuje strat.  Lokalni przedsiębiorcy już dostrzegają kłopoty z tym związane. Wzrost sprzedaży pieczywa mrożonego względem tego tradycyjnego pieczonego na zakwasie będzie powodowało bankructwo rodzinnych firm.
 Lokalni producenci próbując dostosować się do obecnej sytuacji konkurują głównie ceną, co odbija się na jakości towaru. Szacuje się że w tym roku może upaść blisko 500 piekarni czyli około 5 procent wszystkich na rynku.

Obecnie 15 % udziałów w całym  rynku pieczywa w Polsce mają mrożone produkty, odpiekane w dyskontach. Udziały te  są  dwa razy większe niż  5 lat temu,  a branża spożywcza prognozuje że jeszcze mogą się zwiększyć.

 

Istnieją obawy, że mrożone pieczywo tak zwane do odpieku wyprze to tradycyjne, gdyż jest od niego tańsze i nie generuje strat.  Lokalni przedsiębiorcy już dostrzegają kłopoty z tym związane. Wzrost sprzedaży pieczywa mrożonego względem tego tradycyjnego, pieczonego na zakwasie będzie powodowało bankructwo rodzinnych firm. 

 

Lokalni producenci próbując dostosować się do obecnej sytuacji konkurują głównie ceną, co odbija się na jakości towaru. Szacuje się, że w tym roku może upaść blisko 500 piekarni czyli około 5 procent wszystkich na rynku.

 

Problemem małych lokalnych piekarni postanowiłem zainteresować Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 

Poniżej przedstawiam odpowiedź Ministerstwa.

 

 Treść odpowiedzi.

Kolejne wydarzenia
Zobacz również
twetter
Sprawdź o czym teraz ćwierkam
1:00
1
STYCZEŃ