Wydarzenia Poznajmy się Moja działalność Działania w senacie Multimedia Kalendarium
dla mediów Wydarzenia    |    Zapoznaj się z najnowszymi działaniami
Wydarzenia
czcionka  |  drukuj
  • Podpisanie strategi
  • Podpisanie strategi
  • Podpisanie strategi
Wpis dodal: ED
Seminarium „Realizacja usług publicznych w partnerstwie”
2015

 

W dniu 13.02.2015 odbyło się seminarium pn.: „Realizacja usług publicznych w partnerstwie” w projekcie: „Partnerstwo samorządów Południowej Wielkopolski na rzecz zwiększenia dostępności i jakości usług publicznych”

Seminarium rozpoczął Marian Poślednik Senator RP, Prezes Zarządu Stowarzyszenia „Lokalna Grupa Działania Gościnna Wielkopolska w Pępowie” zwracając uwagę jak ważne jest perspektywiczne myślenie o samorządzie.

Swoją prezentację na temat stretegii parasolowej przedstawił jej wykonawca Wiceprezes Zarządu „Lider Project Sp. z o.o.” Pan Marcin Ługawiak.

prof. Waldemar Ratajczak z Centrum Analiz Przestrzennych i Społeczno – Ekonomicznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu przedstawił zaproszonym gościom koncepcję powstania Ośrodka Badań Lokalnych. Zrealizowny projekt ma zagwarantować odpowiednio wysoki poziom świadczenie usług publicznych oraz dostępność dla wszystkich, którym usług te są należne i mają zamiar z nich korzystać. Ma także zmniejszyć nierówności i wyrównywanie szans życiowych osób tworzących lokalna społeczność- mówił prof. Ratajczak.

Kolejnym prelegentem była prof. Małgorzata Słodowa-Hełpa z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, która przedstawiła prezentacje na temat realizacji usług publicznych w partnerstwie w kontekście przyjetych strategii.

Punktem kulminacyjnym spotkania było podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy Stowarzyszenie" Lokalna Grupa Działania Gościnna Wielkopolska" , Miastem Kościań i Powiatem Gostyńskim.

Kolejne wydarzenia
Zobacz również
twetter
Sprawdź o czym teraz ćwierkam
1:00
1
STYCZEŃ